Inicio Noticias Xerais IV GALA DO FUTBOL DE FERROLTERRA “PREMIOS VOLTAARIA”
 
 

IV GALA DO FUTBOL DE FERROLTERRA “PREMIOS VOLTAARIA”

ALEX GONZALEZ, NOMEADO PARA OS PREMIOS "VOLTAARIA 2015"

O pasado martes, 2 de xuño do 2015, tivo lugar nas oficinas da Delegación de Fútbol de Ferrol o reconto de votos para coñecer os nominados que optan aos premios "VOLTAARIA 2015".

 

Ares, 4 de xuño do 2015

O adestrador do equipo xuvenil do Numancia de Ares Alex González, e un dos nominados que optan os premios voltaaria como mellor adestrador xuvenil do Grupo 4º. Xunto o adestrador do equipo aresán tamén están nominados Felipe Mieres do C.D. As Pontes e Álvaro Rodríguez do Eume Deportivo.
ALEX González, adestrador equipo xuvenil Numancia de Ares.
Os premios entregaranse no transcurso dunha Gala que se celebrará no Pazo dá Cultura de Narón, o próximo venres 12 de xuño a partir das 20:00 horas.

Na devandita gala tamén se entregaran os premios a todos os campións de liga comarcais, máximos goleadores, mencións especiais e premios a deportividade.

Os Premios Voltaaria de Fútbol 2015 están organizados polo portal Voltaaría.com e a Federación Galega de Fútbol, coa colaboración da A.F.A.F.E e A.F.A.C.O e o patrocinio dos concellos de Ferrol, Narón, Fene, Neda, Ortigueira, Cariño, Ares, Mugardos, Miño, As Pontes, Cerdido, San Sadurniño, A Capela, Valdoviño, Pontedeume, Cedeira e Cabañas.

Dende o Numancia de Ares damoslle a noraboa a todos os equipos, a todos os premiados a título individual e a todos os nominados desexamoslle moita sorte, en especial a Alex, o adestrador do equipo xuvenil do noso club.

RELACION DE NOMINADOS

Nominados a mejor árbitro de la Delegación Ferrol:

- Adrián González Franco.
- Víctor García Villaverde.
- Diego Bouza Pena.

Nominados a mejor club de la Delegación Ferrol:

- Galicia de Caranza.
- Galicia de Mugardos.
- C.D. As Pontes.

Nominados a mejor entrenador de 2ª autonómica:

- Ángel Porto (Galicia Caranza).
- Ángel Mahía (A.D. Miño).
- Marco Roca (C.D. As Pontes).

Nominados a mejor entrenador de 3ª autonómica:

- Andrés Mera (A.D. Moeche).
- Mario López (U.D. Somozas “B”).
- Vicente M. Bouza (S.D. Valdoviño).

Nominados a mejor entrenador juvenil Grupo 4º:

- Alejandro González (Numancia de Ares).
- Felipe Mieres (C.D. As Pontes).
- Álvaro Rodríguez (Eume Deportivo).

Nominados a mejor entrenador juvenil Grupo 5º:

- Carlos Serantes (S.D.C.R. Ánimas).
- Jesús López (C.D. Cariño).
- José Luís Dopico (S.D. Rápido de Neda).

Nominados a mejor entrenador F-8 femenino:

- Alberto Bouzamayor (C.D. San Sadurniño).
- Iván González (C.F. Mandiá).
- Miguel Á. Legide (S.D. Cultural Maniños).

Nominados a mejor jugador de 2ª autonómica:

- Pablo Filgueiras (A.D. Miño).
- Sergio Candal  (A.D. Miño).
- Borja A. Cheda (F.C. Ortigueira).

Nominados a mejor jugador de 3ª autonómica:

- Diego Graña (U.D. Somozas “B”).
- Víctor Golpe (S.D. Valdoviño).
- Daniel Hermida (S.D. Barallobre).

Nominados a mejor jugador juvenil Grupo 4º:

- F. Miguel Casas (C.D. As Pontes).
- Cristian Leira (S.R.D. Portuarios).
- Marbin Varon (Narón B. Piñeiros).

Nominados a mejor jugador juvenil Grupo 5º:

- Iván San Emeterio (S.R.D. Ánimas).
- Sergio Maseda (C.D. Cariño).
- Javier Bustabad (Cultural Maniños).

Nominados a mejor jugadora F-8 femenino:

- Judith Fernández (C.F. Mandiá).
- Carmela Barro (Racing Club Ferrol).
- Andrea Novo (C.D. Cariño).

MENCIONES ESPECIALES

Mención especial a toda una vida dedicada a los banquillos:

- Jose Luís Fernández “Lis”

Mención especial a toda una vida dedicada al fútbol:

- Manuel Pita “Puskas”

RELACION DE CAMPEONES

Campeón 2ª autonómica: A.D. Miño.

Campeón 3ª autonómica: U.D. Somozas “B”.

Campeón Grupo 4º categoría juvenil: S.R.D. Portuarios.

Campeón Grupo 5º categoría juvenil: C.D. Cariño.

Campeón Grupo 3º categoría cadete: R. Ferrol ”B”.

Campeón Grupo 4º categoría cadete: S.D.R Portuarios “B”.

Campeón Grupo 3º categoría infantil: Eume Deportivo.

Campeón Grupo 4º categoría infantil: Galicia de Caranza “C”.

Campeón futbol – 8 femenino: R. de Ferrol.

Campeón Grupo 1º categoría alevín: E.F.R. Ferrol.

Campeón Grupo 2º categoría alevín: Galicia Caranza “C”.

Campeón Grupo 3º categoría alevín: C.D. As Pontes.

Campeón Grupo 4º categoría alevín: S.D. Cedeira “B”.

Campeón Grupo 1º categoría benjamín: E.F. R. Ferrol.

Campeón Grupo 2º categoría benjamín: C.C.R.D. Perlio.

Campeón Grupo 3º categoría benjamín: E.F. Cabañas.

Campeón Grupo 4º categoría benjamín: A.D. Miño.

Campeón Grupo 1º categoría prebenjamín: E.F.R. Ferrol.

Campeón Grupo 2º categoría prebenjamín: S.R.D. Portuarios.

Campeón Grupo 3º categoría prebenjamín: Narón B. Piñeiros “B”.

RELACION DE MAXIMOS GOLEADORES

2ª autonómica: Sergio Candal Rumbo (A.D. Miño).

3ª autonómica: Daniel Hermida Souto (S.D. Barallobre).

Fútbol-8 femenino: Patricia Blanco Romero (C.F. San Sadurniño).

Juvenil Grupo 4º: Yago González Orgueira (A.D. Miño).

Juvenil Grupo 5º: Iván Sanemeterio García (S.D.R. Ánimas).

PREMIO A LA DEPORTIVIDAD

2ª autonómica: C.D. As Pontes.

3ª autonómica: Somozas “B” y X. Cabañas.

Fútbol 8 femenino: Amistade de Meirás.

Juvenil Grupo 4º: C.D. As Pontes.

Juvenil Grupo 5º: C.D. Cariño.

 

Colaboradores

Uso de “cookies” Utilizamos cookies propias e de terceiros para mellorar os nosos servizos en relación coas súas preferencias mediante ó análise anónimo dos seus hábitos de navegación. Se continúa navegando, consideramos que acepta o seu uso. Pode obter máis información sobre o uso de “cookies” accedendo a nosa política de “cookies”. Para saber máis sobre as cookies que utilizamos e como eliminar-los, consulta a nosa política de cookies.

Acepto os cookies deste sitio web.