Inicio Noticias Xerais XI TORNEO DE FÚTBOL “R. C. DEPORTIVO DE LA CORUÑA”.
 
 

XI TORNEO DE FÚTBOL “R. C. DEPORTIVO DE LA CORUÑA”.

XI TORNEO DE FÚTBOL “R. C. DEPORTIVO DE LA CORUÑA”.

O xoves, 1 de maio do 2014, celebrarase nos campos de fútbol de Abegondo, o XI Torneo fútbol “Real Club Deportivo de La Coruña”, nas categorías de Alevín - 8 e Benxamín - 8.

 


Ares,16 de abril do 2014.

Neste Torneo participaran un total de 156 equipos,
pertencentes a 58 clubs de toda a xeografía galega; deles, 81 equipos son da categoría alevín, e estarán repartidos en 27 grupos, e a categoría benxamín estará conformada por 75 equipos, repartidos en 25 grupos.

A ADR Numancia de Ares participa neste Torneo en ambas as duas categorías.

A Torneo dará comezo ás 10:30 da mañá e ás 20:00 da tarde celebraránse as finais.

A Fase Clasificatoria desenvolverase polo sistema de Liga a unha volta, pasando á Fase Final en ALEVÍNS os 27 campións de grupos e os 5 mellores segundos, e en BENXAMÍNS os campións de cada un dos 25 grupos e os 7 mellores segundos.

A Fase Final desenvolverase polo sistema de eliminación directa a un partido.

Os partidos terán unha duración de 20 minutos na primeira fase divididos en dous tempos, sen descanso entre eles; e de 20 minutos tamén na fase final de eliminatorias (dézeseisavos, oitavos e cuartos de final).

As semifinais e finais disputaranse cunha duración de 2 tempos de 15 minutos cada un deles, con 5 minutos de descanso.

Habilitaranse 20 terreos de xogo que serán numerados do 1 ao 20, neles disputaranse partidos tanto de alevíns coma de benxamíns, salvo nos campos 17, 18, 19 e 20 nos que só se disputaran de benxamíns.

ALEVINS

O equipo ALEVIN do Numancia está encadrado no Grupo 22, xunto co Imperator “B” e o San Tirso “A”.

O calendario da fase clasificatoria do equipo ALEVIN é o seguinte:

Campo 1: Numancia – Imperator “B” as 12:10 h.

Campo 10: Numancia – San Tirso “A” as 13:00 h.

Para dezaseisavos de final clasificaranse os 27 campións de grupo e os 5 segundos mellor clasificados cos seguintes criterios (para determinar os 2º mellores):

1º maior puntuación.

2º maior diferenza de goles.

3º maior número de goles a favor.

4º sorteo.

Os subcampions para a eliminatoria de dezaseisavos ordenaranse seguindo a orde establecida de grupos

BENXAMINS

O equipo BENXAMIN do Numancia está encadrado no Grupo 11, xunto co Calasanz “B” e o Portazgo.

O calendario da fase clasificatoria do equipo BENXAMIN é o seguinte:

Campo 10: Numancia – Calasanz “B” as 12:10 h.

Campo 2: Numancia – Portazgo as 13:25 h.

Para dezaseisavos de final clasificaranse os 25 campións de grupo e os 7 segundos mellor clasificados cos seguintes criterios (para determinar os 2º mellores):

1º maior puntuación.

2º maior diferenza de goles.

3º maior número de goles a favor.

4º sorteo.

Os subcampions para a eliminatoria de dezaseisavos ordenaranse seguindo a orde establecida de grupos

PICA AQUÍ para ver toda a información relacionada co Torneo.

 

XI Torneo de Fútbol - 8 "R. C. DEPORTIVO DE LA CORUÑA"

Colaboradores

Uso de “cookies” Utilizamos cookies propias e de terceiros para mellorar os nosos servizos en relación coas súas preferencias mediante ó análise anónimo dos seus hábitos de navegación. Se continúa navegando, consideramos que acepta o seu uso. Pode obter máis información sobre o uso de “cookies” accedendo a nosa política de “cookies”. Para saber máis sobre as cookies que utilizamos e como eliminar-los, consulta a nosa política de cookies.

Acepto os cookies deste sitio web.